Pokój nauczycielski

Opublikowano: 2015-07-17 18:15:45

Grill, turniej streetball z atrakcyjnymi nagrodami, koncerty – a jednocześnie konferencje, możliwość spowiedzi, wspólna Eucharystia i radosne uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie. To wszystko czeka na młodych ludzi, którzy mają trochę wolnego czasu 25 lipca i zechcą wziąć udział w atrakcyjnym spotkaniu organizowanym na terenie parafii Chrystusa Króla w Poznaniu (przy ul. Ostatniej 14), gdzie gościnności użyczą Misjonarze Oblaci.

Nierzadko zdarza się, że zagubiony, młody człowiek nie wie, gdzie ma szukać pomocy. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają pogłębianiu wiary wśród młodych ludzi, którzy często wpadając w niewłaściwe towarzystwo, zupełnie zatracają własną tożsamość; a czasem po prostu borykają się z pytaniami, na które nie uzyskują odpowiedzi. Z pomocą wychodzą ludzie, którzy łączą swoje siły, wiarę i doświadczenie oraz chcą im pomóc w odnalezieniu własnego „ja”. Dlatego też akcja skierowana jest przede wszystkim dla ludzi młodych – gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Ma na celu zachęcenie młodzieży do poprawy jakości swojego życia poprzez szukanie źródła w wartościach chrześcijańskich, angażowanie w kulturę i sport.

Inicjatywa projektu „Pokój Nauczycielski-Wspólny Mianownik” powstała z ramienia rapera Łukasza Bęsia, który prowadzi także działalność pod nazwą: „Nie zmarnuj swojego życia", a także ks. Jakuba Bartczaka z Wrocławia (rapera, który został księdzem) oraz rapera Tau, jednego z najlepszych w Polsce. W inicjatywę zaangażowany jest także Dj Yonas. Oni właśnie, przez swoją muzykę, ale przede wszystkim świadectwo wiary i własne doświadczenie, chcą pokazywać młodym ludziom wkraczającym w dorosłość, na jakich fundamentach warto budować swoje życie.  

To spotkanie nie jest jednorazową akcją. „Pokój Nauczycielski-Wspólny Mianownik” to projekt społeczno-ewangelizacyjny, który powstał w 2014 roku i już wtedy obejmował kilkanaście miast Polski, gdzie w każdym spotkaniu uczestniczyło około tysiąca osób. Jednak w Poznaniu inicjatywa ta startuje po raz pierwszy. Patronat nad poznańskim projektem objął m.in. Przewodnik Katolicki, Misyjne Drogi, Wydawnictwo św. Wojciech, W drodze, Pallottinum, radio Emaus, Merkury, portal opoka, deon, katolicka rodzina, karta dużej rodziny, profeto, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Fundacja Miłość.