PARADISO2017 TO ZNACZY RAJ NA ZIEMI?

Opublikowano: 2017-07-13 11:36:35

            To wydarzenie jest owocem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podczas którego DMAP JORDAN prowadziło katechezy dla Polaków na stadionie Cracovii. Powstało wówczas takie pragnienie, aby tę formę katechizacji rozpocząć w naszej diecezji! I tak między 26 a 30 czerwca w Gostyniu działo się wiele i to nie tylko za sprawą wyładowań atmosferycznych! Ponad 400 uczestników, wśród nich 4 biskupów, 17 księży, 12 sióstr zakonnych i 3 kleryków! To właśnie oni stworzyli ten mały przedsmak raju! Jedni zapamiętają konferencje bp Marka Solarczyka, czy bp Krzysztofa Włodarczyka, inni rozmowy z bp Damianem Brylem, a jeszcze inni nie mogą do dzisiaj wyjść z zachwytu, jak wiara w Pana Boga może wpłynąć na całe życie, słuchając świadectw Dobromira Makowskiego i Patrycji Hurlak. Pan Bóg skierował do nas bardzo jasną wiadomość w czasie Paradiso: nieważne kim jesteś i co w życiu zrobiłeś, czekam na Ciebie do samego końca! Wspólnota jaka się zawiązała pomiędzy uczestnikami, a przy tym ogrom radości, czy to podczas warsztatów, czy wieczornych koncertów, jest bardzo małą cząstką tego, jak wspaniale może być w Kościele.

            Atmosfera jaka panowała podczas Paradiso opisuje bezbłędnie to, jak może wyglądać nasze codzienne życie, ale zawsze ze wsparciem wspólnoty Kościoła. Pogoda wpadała ze skrajności w skrajność, raz słońce grzało tak, że najchętniej przesiedziałoby się cały dzień w chłodnej bazylice, później zrywał się bardzo mocny wiatr i deszcz, trzeba było zostawić namioty na polu namiotowym i spać na jednej sali ze wszystkimi uczestnikami.

            Jednak nic nie było w stanie zakłócić naszej pogody ducha. Wychodziłem rano z namiotu na wspólną jutrznię do bazyliki i czułem wdzięczność za osobę, która siedziała obok, miałem ochotę powiedzieć „dobrze, że jesteś!”.

            Jak będzie dokładnie w raju, nie wiem, ale mam wrażenie, że taka atmosfera radości z tego, że przy mnie jest drugi człowiek będzie tą najbardziej dominującą! Czy to biskup, czy siostra zakonna (myślę, że to właśnie one najwięcej radości i pozytywnej zadymy tam narobią), czy Błażej, czy Ania… Z każdego będziemy się cieszyć tak samo mocno!

            Najprawdopodobniej można byłoby zrelacjonować Paradiso2017 opisując, co się działo po kolei, każdego dnia. Osobiście jednak uważam, że w tym spotkaniu najważniejsze było to, co się wywiązało między uczestnikami, Dobra Nowina, którą usłyszeliśmy podczas każdej Mszy Świętej, katechezy, świadectwa, koncerty czy zwyczajna obecność naszych księży z nami. To, że ks. Abp Stanisław Gądecki przy ogromie pracy jaką ma, znalazł dla nas czas i przyjechał do nas.

            Paradiso2017 to z pewnością tylko bardzo mały fragment tego, co nas czeka, gdy będziemy w tym prawdziwym raju, ale dlaczego mielibyśmy sobie jej odmawiać?
W przyszłym roku będzie kolejna szansa na to, aby naładować swoje duchowe baterie, po ciężkim roku szkolnym i akademickim.

Już teraz zapraszamy!