Woreczek ryżu

Opublikowano: 2020-02-25 12:14:23

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan już tradycyjnie w Wielkim Poście promuję inicjatywę Woreczek Ryżu. W tym roku chcemy wspierać Centrum Dzienniego Pobytu "Dzieci Betlejem", które gromadzi sieroty i półsieroty w zambijskim mieście Kitwe.

W związku z rozpoczynającym się w najbliższym czasie okresem Wielkiego Postu zachęcamy wszystkie parafie naszej archidiecezji, a szczególnie wspólnoty młodzieżowe wraz z duszpasterzami do włączenia się w akcję „Woreczek Ryżu”. Tym razem jałmużną chcemy wesprzeć około 200 dzieci. Służba dzieciom obejmuje codzienną opiekę, wyżywienie i edukacje. W znacznej większości dzieci są nosicielami wirusa HIV i chorują na AIDS
Szczegółowe informacje na temat działalności sierocińca są: www.centrummisyjne.pl

 

Akcja „Woreczek Ryżu” ma trzy wymiary:
  1. postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem,
  2. modlitwy – wspominamy w modlitwie młodych prosząc o łaskę wiary,
  3. jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę.

Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów. Nie są ważne wyłącznie złożone ofiary, ale również wymiar modlitwy i postu.

Zadaniem młodzieży w parafii będzie przygotowanie woreczków z ryżem. Proponujemy zakupić ryż pakowany w 100. gramowe foliowe torebki. W ten sposób ryż jest już odważony i wstępnie zapakowany. Z dostępnego białego lub szarego płótna, lnu czy bawełny (np. resztki zasłon, firan, obrusu) należy uszyć woreczki o wymiarze około 12 x 18 cm lub wiązać sznurkiem kwadratowy kawałek materiału. Można też do tego celu użyć gotowych papierowych torebek śniadaniowych. Foliowe woreczki z ryżem wkładamy do uszytych z materiału lub papierowych sakiewek i przewiązujemy szarym, lnianym sznurkiem, dołączając do tego małą karteczkę z tekstem wyjaśniającym cel akcji (wzór do pobrania tutaj). Akcję „Woreczek Ryżu” można przeprowadzić przez kilka niedziel Wielkiego Postu lub przy okazji wielkopostnych rekolekcji parafialnych.

Ofiary prosimy przesłać na konto Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan:

Archidiecezja Poznańska – JORDAN;

61-111 Poznań, ul. Ostrów Tumski 2;

91 1600 1084 0004 0503 6227 0001

Tytuł przelewu: WORECZEK RYZU

Informację o parafii, która zdecyduje się na przyłączenie do projektu proszę przesłać na adres Duszpasterstwa Młodzieży arek.szady@archpoznan.pl. Z podesłanych informacji stworzymy wirtualną mapę.

Partnerzy: