35. Światowy Dzień Młodzieży 2020

Opublikowano: 2020-03-03 15:55:01

"Młodzieńcze, tobie mówię wstań!" (Łk 7,14) - to hasło 35. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w niedzielę palmową 5 kwietnia 2020 r. w diecezjach całego świata. W Archidiecezji Poznańskiej z okazji Światowego Dnia Młodzieży 5 kwietnia 2020 odbędą się następujące wydarzenia w wymiarze diecezjalnym

  •  1) Procesja z Palmami ulicami Poznania (centralnego miasta Archidiecezji Poznańskiej). Będziemy odczytywali fragmenty ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Procesji będą towarzyszyły grupy bębniarzy, uczestnicy otrzymają palmy. Spotykamy się na ul. Półwiejskiej w Poznani przy pomniku Starego Marycha o godz. 17:00. Procesja zakończy się Eucharystią.
  •  2) Msza św. celebrowana przez biskupa Szymona Stułkowskiego o godz. 18:00 w Sanktuarium Bożego Ciała w Poznaniu w intencji Młodych. Podczas Mszy Świętej oprawę muzyczną zapewni Chór i Orkiestra Jordan, który m.in. podczas ŚDM Kraków2016 oprawiał muzycznie katechezy polskie na stadionie Cracovii w Krakowie.
  •  3) Koncert "Pasja wg św. Jana". Jest to wydarzenie muzyczno wizualne, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Ciała w Poznaniu o godz. 19:30. Kompozytor: Jakub Unolt, dyrygent: Tomasz Karwański, artyści: Chór i Orkiestra Jordan.
  •  4) przedłużeniem świętowania będą rekolekcje Ostatniej Szansy w ramach Projektu Studnia Poznania.

Partnerzy: