Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie

Opublikowano: 2021-10-20 11:42:35
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje pielgrzymkę na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Turynie.

Opis i szczegółowe informacje na temat ESM można znaleźć na stronie www.taize.fr

W celu umożliwienia wzięcia udziału w spotkaniu przygotowaliśmy propozycję transportu dla osób indywidualnych lub dla grup zorganizowanych. Wyjazd z Poznania 27.12.2021r. Przejazd przez: Niemcy, Austrię, Szwajcarię. Powrót po zakończonym spotkaniu 1 stycznia 2022r. Przewidywany przyjazd do Poznania 2 stycznia 2022r. w godzinach wieczornych.

Młodych między 18 a  25 rokiem życia, którzy nie posiadają swojej Wspólnoty, z którą mogliby udać się na ESM w Turynie DMAP Jordan zaprasza na spotkania, które odbywają się w każdy piątek o godz. 19:30. Miejsce spotkania to Dom ss. Elżbietanek przy ul. Łąkowej 4. Spotkania rozpoczynają się Wspólna liturgią. Po liturgii spotkanie we Wspólnocie podczas którego podejmiemy tematy udziału w ESM w Turynie. Serdecznie zapraszamy.

Cena przejazdu wynosi:

 1. 470 PLN płatne na konto przed wyjazdem do 3 grudnia 2021r. Obejmuje:

  1. Transport autokarem na trasie Poznań - Turyn.

  2. ubezpieczenie turystyczne na czas pielgrzymki.

 2. 65 EURO dla Młodych do 35 roku życia płatne bezpośrednio organizatorom spotkania.

Jak się zgłosić na ESM i na przejazd autokarowy?

 • Krok 1 – wejdź na stronę www.taize.fr/pl w zakładkę Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie i zgodnie ze wskazówkami jako osoba indywidulana lub przedstawiciel grupy zgłoś swój udział lub udział organizowanej przez Ciebie grupy. Następnie postępuj zgodnie ze wskazaniami organizatorów spotkania.

 • Krok 2 - na mejla: jordan.turyn@gmail.com wyślij informację o chęci wykupienia przejazdu do Turynu. W wiadomości zwrotnej otrzymasz formularz rejestracyjny na autokar.

 • Krok 3 – poprzez otrzymany formularz zarejestruj się na autokar. Rejestracja wymaga podania swoich danych osobowych zgodnie z ustaleniami RODO, dlatego też każda osoba rejestruje się na autokar indywidualnie lub opiekun grupy za zgodą uczestników rejestruje swoją grupę podając dane uczestników.  Podczas rejestracji na autokar należy podać numer grupy, który otrzymałeś podczas rejestracji w systemie organizatorów spotkania w Turynie. Uwaga! Dokładnie uzupełnij swoje dane!

 • Krok 4 – Na podanego mejla w systemie rejestracyjnym otrzymasz potwierdzenie rejestracji na przejazd. W mejlu potwierdzającym  otrzymasz numer konta i tytuł płatności za przejazd i ubezpieczenie. Rejestracja na autokar jest ważna w momencie zaksięgowania przez Duszpasterstwo wpłaty. Płatność należy uiścić jednorazowo w ciągu tygodnia od rejestracji, ale nie później niż do 3 grudnia 2021r. W przeciwnym razie rejestracja zostaje usunięta.

 • Krok 5 – jeżeli poprawnie uzupełniono dane oraz uiszczono opłatę, to do 10 grudnia 2021r otrzymasz informację mejlową od Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej o programie wyjazdu (Eucharystia przed wyjazdem, godzina wyjazdu, miejsce wyjazdu) lub w przypadku zbyt małej ilości osób chętnych o odwołaniu organizowanego wyjazdu.

FAQ:

 1. Kto może się zapisać? Każdy, kto przejdzie przez proces rejestracyjny organizatorów ESM Madryt na stronie www.taize.fr

 2. Warunki rezygnacji? Osoba zgłoszona, która potwierdziła swój udział poprzez uiszczenie opłaty za: transport, ubezpieczenie jeśli  zrezygnuje do 3 grudnia 2021 i poinformuje o tym DMAP otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy. Po trzecim grudnia osoby rezygnujące muszą liczyć się z utratą całości lub części wpłaconych pieniędzy. Każda sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie. Jeżeli osoba zarejestrowała się, ale nie potwierdziła udziału poprzez wpłatę na konto, zostaje automatycznie skreślona z listy uczestników i nie ponosi żadnych konsekwencji.

 3. Czy trzeba mieć kartę EKUZ? Tak. Należy mieć kartę EKUZ.

 4. Co należy zabrać ze sobą? W tej kwestii należy śledzić stronę organizatorów spotkania w ESM w Turynie i przesyłane wiadomości mejlowe. Można mieć dwa bagaże: podręczny na pokład autokaru (niewielki plecak z prowiantem i najpotrzebniejszymi rzeczami na czas 20 godzinnej podróży) i walizkę lub torbę do luku bagażowego, która nie może przekraczać 20 kg.

 5. Co z obostrzeniami Covidowymi? Należy postępować zgodnie ze wskazaniami organizatorów ESM w Turynie.