Przygotowania do ŚDM w Lizbonie

Opublikowano: 2022-09-07 12:00:40

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie są już coraz bliżej, a to oznacza, że działania organizacyjne nabierają tempa, nie tylko w Portugalii, ale i w Polsce.

W poniedziałek 29 sierpnia 2022 roku grupa siedmiorga wolontariuszy z naszej archidiecezji wraz z duszpasterzem wyruszyła do Portugalii, by tam osobiście spotkać się z przedstawicielami organizatorów, omówić szczegóły pobytu, zadbać o miejsca zakwaterowania i wybrać najciekawsze zakątki Portugalii, które już w kolejne wakacje pielgrzymi będą mogli podziwiać na własne oczy. Młodzi spotkali się między innymi z księdzem André i z Cristianą, diecezjalnymi koordynatorami ŚDM oraz z diakonem Juão, zarządcą seminarium duchownego w Portimão.

Wśród odwiedzonych miejsc znalazła się Leiria, diecezja, która w przyszłym roku ugości poznańskich pielgrzymów, a także Portimão, Sagres i Lagos, położone w przepięknym rejonie Algarve. Nie mogło też zabraknąć Fatimy oraz Lizbony. Był to czas wypełniony zarówno portugalskim słońcem, jak i ciężką pracą oraz modlitwą w intencji przyszłorocznego spotkania, które, wierzymy, będzie dla młodych okazją do umocnienia wiary, zawiązania wspólnoty i duchowego ożywienia.