Paradiso - diecezjalne spotkanie młodych w Gostyniu

Opublikowano: 2022-09-07 12:53:14

Paradiso - to znaczy „raj”!

Zainspirowani takimi wydarzeniami jak Światowe Dni Młodzieży, gdzie obserwować można radość płynącą ze spotkania młodych ludzi ze sobą i z Panem Bogiem chcemy zaproponować podobne spotkanie dla młodych z całej Polski.

Paradiso to wakacyjna propozycja dla młodzieży z Archidiecezji Poznańskiej i nie tylko, organizowana przez Księży Filipinów oraz Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Jordan, na Świętej Górze w Gostyniu.

Święty Filip Neri, patron księży Filipinów, współorganizatorów wydarzenia, mawiał "Preferisco il paradiso", co oznacza "Wolę niebo, wolę raj". Naszym założeniem było stworzenie miasteczka młodych, gdzie będą oni mogli dobrze rozpocząć czas wakacji i jednocześnie zbliżać się do Pana Boga, do nieba. W czasie spotkania uczestnicy mają okazję wysłuchać konferencji, wziąć udział w grze terenowej, wieczornej Eucharystii i wielbieniu. Nie zabraknie dobrej muzyki i pysznego jedzenia! Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby w wieku 15-30 lat, ich opiekunów, kleryków, księży, siostry zakonne, zakonników, wolontariuszy, oraz wszystkie osoby pozytywnie zakręcone, chcące doświadczyć wspólnoty i Bożej radości.

Do zobaczenia na Świętej Górze!