Siedem słów Chrystusa na Krzyżu | Koncert pasyjny

Opublikowano: 2023-03-21 12:10:58

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku Chór i Orkiestra JORDAN wystąpi podczas Konceru Pasyjnego w Kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Zaprezentują utwór Marka Raczyńskiego Siedem słów Chrystusa na krzyżu.

“Siedem słów Chrystusa na krzyżu” przeznaczone jest na chór mieszany, orkiestrę symfoniczną oraz recytatora, którego rolę obejmie Przemysław Czekała. Oprócz warstwy słuchowej pojawi się także ruch sceniczny. Autorką choreografii jest Anna Poghosyan, która wystąpi wspólnie z Kołem Artystyczno-Naukowym Studentów Rytmiki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wszystkie elementy dzieła połączy dyrygent i kierownik artystyczny Chóru i Orkiestry JORDAN - Tomasz Karwański.

Koncert Pasyjny poprzedzi Eucharystia z posługą muzyczną zespołu.

Marek Raczyński jest cenionym kompozytorem zarówno w Polsce jak i za granicą. Stworzył wiele kompozycji chóralnych m. in.:

- “Dziady” (na chór żeński a cappella, 2021 r.),
- “Mikrokosmos – koncert na chór i ciało” (na chór mieszany a cappella, 2020 r.),
- “Silence…” do tekstu Jana Pawła II (na chór mieszany a cappella, 2020 r.) - kompozycja została wykonana przez Chór JORDAN podczas Recitalu Dyplomowego Jakuba Kozy w maju 2022 r.

Kompozytor w swoim dorobku posiada również duże formy wokalno-instrumentalne takie jak:
- “Angeli et Archangeli” (na sopran, kontratenor, baryton, chór mieszany, chór żeński i orkiestrę, 2019 r.),
- “Ad Laudes” (na chór i orkiestrę, 2020 r.) - prawykonanie utworu przez Chór i Orkiestrę JORDAN miało miejsce podczas Koncertu poDyplomowi w styczniu 2022 r. - dyrygował Tomasz Karwański.

Zachęcamy do wpłat na zrzutkę, z której zostaną pokryte koszty oświetlenia oraz nagłośnienia koncertu. Dzięki Waszej pomocy wydarzenie będzie zorganizowane na najwyższym poziomie, a zgromadzeni w kościele ludzie będą mogli w pełni przeżyć duchowo i artystycznie to wydarzenie. Link: https://zrzutka.pl/cpp6g3

 

2 kwietnia 2023

Kościół Nawiedzenia NMP, os. Bohaterów II Wojny Światowej 88, 61-382 Poznań
Eucharystia 18:30 | Koncert 20:00