Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Orszak Trzech Króli

Opublikowano: 2015-01-05 22:58:24

W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2015 roku, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 317 miejscowości w Polsce i 15 miast za granicą. W Poznaniu ulicami poznańskiego Starego Miasta Orszak Trzech Króli przejdzie już po raz piaty! W imieniu organizatorów zachęcamy do udzialu całe rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, seniorów, singli i pary i wszystkich innych do wspólnego świętowania i kolędowania. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wszysycy wspólnie wyruszą do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Jak zapewniają organizatorzy po drodze będzie okazja do spotkania m. in. z aniołami i diabłami, z rzymskimi legionistami oraz z samym Herodem. Orszak przejdzie ulicami 27 grudnia (wzdłuż pl. Wolności), al. Marcinkowskiego, 23 lutego (wzdłuż pl. Wielkopolskiego), Rynkowa aż dojdzie do Starego Rynku. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Przed rozpoczęciem Orszaku pierwsze 10 tys. osób będzie mogło otrzymać korony od Wolontariuszy. Przygotowano również 4 tys. śpiewników.
Plan Orszaku:
11:30 Rozdawanie koron i śpiewników na placu Wolności.
11:45 Formowanie szyku orszakowego.
12:00 Początek Orszaku! Powitanie i modlitwa „Anioł Pański” z udziałem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i następnie wymarsz z pl. Wolności.
Ok. 13:15 Złożenie darów przez Króli na Starym Rynku przed Odwachem.
Ok. 13:30 Zakończenie Orszaku.
13:45 Msza Św. w Farze Poznańskiej pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka.
 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie poznańskiej edycji orszaku poznanski.orszak.org. Zapraszamy również na Orszak do innych miast - wszystkie informacje znajdziecie na orszak.org

Partnerzy: